Uspjeh karijere Magde Linet, protiv Sabalenke u polufinalu

Poljakinja iznenadila Karolinu Pliškovu, Dona Vekić nije imala šanse protiv Arine Sabalenke

3614 pregleda 0 komentar(a)
Oduševljena Magda Linet, Foto: Reuters

Peta teniserka svijeta Arina Sabalenka plasirala se u polufinale Australijan opena, pobjedom nad Hrvaticom Donom Vekić (6:3, 6:2). Beloruskinja je do četvrtog grend slem polufinala i prvog na Australijan openu došla za sat i 49 minuta.

U prvom setu viđena su tri brejka, od čega je dva napravila Sabalenka - nije joj bilo ni previše teško, jer je Vekić ređala dvostruke servis greške (osam u prva tri servis gema).

Arina Sabalenka, Dona Vekić

Sabalenka je i na početku drugog seta napravila dva brejka, Dona je vratila jedan, ali je već u narednom gemu opet pretrpjela brejk i više nije bilo povratka...

Sabalenka je ostvarila deveti trijumf u ovoj godini, u kojoj još nije izgubila ni set.

Protivnica u polufinalu biće joj Poljakinja Magda Linet, 45. na WTA listi, koja je napravila najveći uspjeh karijere iznenadivši Čehinju Karolinu Pliškovu (6:3, 7:5).

Linet je četiri pobjede nad Australijan openu ostvarila protiv nositeljki.

Pliškova je otvorila meč brejkom, ali više nije imala priliku da oduzme servis rivalki - Linet je odmah uzvratila, a meč je riješila sa još po jednim brejkom u oba seta.

Polufinale su juče izborile 22. i 24. nositeljka Kazahstanka Elena Ribakina i Beloruskinja Viktorija Azarenka.