Pol oduševljen: Ovo je san

Tomi Pol je u današnjem četvrtfinalu Australijan opena pobijedio sunarodnika Bena Šeltona sa 7:6 (6), 6:3, 5:7, 6:4.

4122 pregleda 0 komentar(a)
Pol i Šelton nakon meča, Foto: Reuters

Američki teniser Tomi Pol rekao je danas da je "oduševljen" plasmanom u polufinale Australijan opena, prvog grend slem turnira u sezoni.

"Oduševljen sam što sam ovdje... Ulazak u drugu nedjelju grend slem turnira je san za sve tenisere. Zato je biti ovjde, sada, u polufinalu, nevjerovatno", rekao je 25-godišnji teniser.

On je tako postao prvi američki teniser koji je stigao do polufinala Australijan opena nakon Endija Rodika, koji je među četiri najbolja prošao 2009. godine.

U polufinalu će igrati protiv pobjednika meča između srpskog tenisera Novaka Đokovića (peti igrač svijeta) i šestog tenisera svijeta Rusa Andreja Rubljova.

Pol je prije turnira u Melburnu najbolji plasman na grend slem turniru ostvario na prošlogodišnjem Vimbldonu (osmina finala). On je do sada napredovao za 16 pozicija i u slučaju poraza u polufinalu zauzeo bi 19. mjesto na ATP listi.

Šelton (20), koji je prvi put ove godine igrao van svoje zemlje, napredovaće za 46 pozicija i biće 43. teniser svijeta.