Siner, Medvedev i Ože-Alijasim u četvrtfinalu Roterdama

Janik Siner u reprizi osmini finala Australijan opena pobijedio Stefanosa Cicipasa (6:4, 6:3)

6019 pregleda 0 komentar(a)
Medvedev, Foto: Reuters

Janik Siner se revanširao Stefanosu Cicipasu za poraz u osmini finala Australijan opena - Italijan je danas u Roterdamu slavio sa 6:4, 6:3 u istoj fazi takmičenja, plasiravši se u četvrtfinale.

Tamo će ga sjutra čekati stari lisac Sten Vavrnika, koji je još juče u sudaru veterana eliminisao Rišara Gaskea.

Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim i ruski teniser Danil Medvedev plasirali su se takođe u četvrtfinale.

Kanađanin je pobijedio francuskog igrača Greguara Barerea sa 6:4, 6:3, dok je Medvedev bio bolji od domaćeg tenisera Botika van de Zandšulpa 6:2, 6:2.

Ože-Alijasim je do pobjede nad 71. teniserom svijeta došao za sat i 23 minuta igre.

U prvom setu su viđena tri brejka, od čega je dva napravio Ože-Alijasim. Drugi set branilac titule u Roterdamu riješio je brejkom u osmom gemu.

Medvedev je bio ubjedljiv protiv Van de Zandšlupa. U oba seta je napravio po dva brejka i zakazao četvrtfinalni obračun sa Ože-Alijasimom.