Medvedev u Roterdamu stigao do prve titule u 2023. godini, a 16. u karijeri

Ruski teniser nakon preokreta savladao Janika Sinera 5:7, 6:2, 6:2

5762 pregleda 1 komentar(a)
Medvedev na današnjem meču, Foto: Reuters

Ruski teniser Danil Medvedev osvojio je danas titulu u Roterdamu, nakon što je u finalu savladao Janika Sinera - 5:7, 6:2, 6:2.

Medvedev je danas osvojio prvu titulu u 2023. godini, a 16. u karijeri. Do pehara u Holandiji je došao savladavši Davidovič-Fokinu, Van de Zandšlupa, Ože-Alijasima, Dimitrova i danas Sinera.

Siner na današnjem meču
Siner na današnjem mečufoto: Reuters

Prvi set je bio veoma interesantan - Siner je napravio brejk, poveo 4:1, ali je Medvedev uzvratio, osvojio tri gema zaredom i izjednačio - 4:4.

Potom su teniseri bili sigurni sve do 12. gema kada je Italijan iskoristio prvu set loptu i poveo 1:0.

Na startu drugog seta Medvedev je stigao do brejka, poveo je 2:0, ubrzo i 5:1 i brzo stigao do izjednačenja.

I u trećem setu je Rus napravio dva brejka, u trećem i sedmom gemu, što mu je bilo dovoljno za pobjedu.