Marej eliminisao Zvereva i plasirao se u četvrtfinale turnira u Dohi

Marej je slavio poslije tri seta - 7:6, 2:6, 7:5

3282 pregleda 1 komentar(a)

Britanski teniser Endi Marej plasirao se večeras u četvrtfinale turnira u Dohi, pošto je pobijedio 16. igrača svijeta Aleksandra Zvereva iz Njemačke poslije tri seta, 7:6, 2:6, 7:5.

Marej, 70. teniser svijeta, pobijedio je poslije nešto više od tri sata.

Teniseri su u prvom setu napravili po dva brejka i odigran je taj-brejk, koji je Marej dobio sa 7:5.

Zverev je popravio igru u drugom setu, dva puta je oduzeo servis protivniku i izjednačio.

U trećem setu teniseri su bili sigurni sve do 11. gema kada je Marej napravio brejk i poveo sa 6:5. On je u narednom gemu iskoristio drugu meč loptu i plasirao se u četvrtfinale.

Marej će igrati protiv Francuza Aleksandra Milera, koji je pobijedio Holanđanina Botika van de Zandšulpa sa 6:2, 6:2.

U četvrtfinalu je i ruski teniser Andrej Rubljov, pobjedom protiv Holanđanina Talona Grikspora 1:6, 6:1, 7:6. On će igrati protiv Jiržija Legecke iz Češke, koji je bio bolji od Finca Emila Rusuvorija 6:2, 7:6.