Iznenađenje u Akapulku: Danijel eliminisao Ruda

Norvežanin izgubio od Tara Danijela 7:5, 2:6, 7:6

4123 pregleda 0 komentar(a)
Kasper Rud, Foto: Reuters

Norveški teniser Kasper Rud poražen je sinoć od Tara Danijela u drugom kolu turnira u Akapulku 7:5, 2:6, 7:6.

Danijel je ostvario prvu pobjedu u karijeri nad teniserima iz top 10.

Rud je poveo u prvom setu 2:0, Danijel se vratio, izjedančio (3:3), a onda u 11. gemu stigao do brejka koji mu je bio dovoljan za osvajanje seta.

U drugom setu je Norvežanin bio ubjedljiv. Napravio je dva brejka, vezao četiri gema i ekspresno stigao do izjednačenja.

Danijel Taro
Danijel Tarofoto: Reuters

Treći set je bio neizvjesan, Rud je u 12. gemu imao dvije meč lopte koje nije iskoristio, pa je pobjednik odlučen u taj-brejku u kojem je Taro stigao do velike pobjede.

Japanac će se u četvrtfinalu sastati sa Aleksom de Minaurom, koji je savladao Jakopa Beretinija, mlađeg brata Matea Beretnijia sa 6:1, 6:0.

U četvrtfinale su se plasirali još Frensis Tijafo, Mateo Beretini, Tejlor Fric i Holger Rune.

Tijafo je bio bolji od Felisijana Lopesa (6:2, 7:6), dok je Beretini eliminisao Elijasa Imera (6:3, 6:3).

Fric je pobijedio Denisa Šapovalova (6:4, 6:4), a Rune Portugalca Nuna Borhesa 6:0, 6:2.