Pol i De Minaur u finalu turnira u Akapulku

Pol je eliminisao Frica, a De Minaur je bio bolji od Runea

1106 pregleda 0 komentar(a)
De Minaur, Foto: Reuters

Američki i australijski teniseri Tomi Pol, odnosno Aleks de Minaur igraće u finalu turnira u Akapulku.

Pol je u polufinalu savladao Tejlora Frica (6:3, 6:7, 7:6), dok je De Minaur eliminisao Holgera Runea (3:6, 7:5, 6:2).

Dobar meč su odigrali Pol i Fric, a viđena su dva taj-brejka. Polu je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk, a do njega je došao u šestom gemu.

U drugom setu je Fric prvi stigao do brejka i vođstva - 3:1. Ipak, već u narednom gemu je Pol oduzeo servis rivalu, potom je na obje strane viđen po još jedan brejk, da bi u taj-brejku Fric stigao do izjednačenja.

Tomi Pol
Tomi Polfoto: Reuters

I u odlučujućem setu je Fric imao brejk prednosti, ali nije uspio da sačuva vođstvo, pa je Pol uspio da set uvede u još jedan taj-brejk u kojem je stigao do pobjede.

Interesantno je bilo i u drugom polufinalu. Rune je u četvrtom gemu stigao do brejka, a brzo i do vođstva u setovima.

U drugom setu teniseri nisu stizali do brejka, pa je De Minaur u taj-brejku stigao do izjednačenja, da bi u odlučujućem setu dva puta oduzeo servis rivalu i stigao do pobjede.