Marej savladao Ečeverija (2:1), Vavrinka bolji od Vukića (2:1)

4521 pregleda 0 komentar(a)
Marej, Foto: Reuters

Britanski teniser Endi Marej i Švajcarac Sten Vavrinka plasirali su se u drugo kolo Mastersa u Indijan Velsu.

Marej je u tri seta eliminisao Argentinca Ečeverija (6:7, 6:1, 6:4), dok je Vavrinka bio bolji od Australijanca Vukića (6:4, 1:6, 6:1).

Ečeveri je bolje otvorio meč protiv Mareja - poveo je 4:2, ali je Britanac vratio brejk, pa je prvi set ušao u taj-brejk u kojem je bolji bio Argentinac.

U drugom setu nije bilo dileme - Marej je vezao pet gemova i brzo stigao do izjednačenja, dok je u trećem setu do jedinog brejka stigao u devetom gemu što mu je bilo dovoljno za pobjedu.

Marej će u narednom kolu igrati sa Karenjo-Bustom.

A i Vavrinka je igrao tri seta protiv Vukića. U prvom setu je do brejka stigao u devetom gemu i poveo 1:0.

U drugom je Vukić bio ubjedljiv, ekspresno je napravio dva brejka i stigao do izjednačenja, da bi u trećem Vavrinka odgovorio i produžio učešće na prvom Mastersu u sezoni.

Vavrinka će u narednom kolu igrati sa Kecmanovićem.

Za razliku od Mareja i Vavrinke, u drugo kolo nije uspio da se plasira Dominik Tim. On je izgubio od Manarina - 6:4, 4:6, 6:7.