Medvedev nakon povrede i preokreta savladao Zvereva, u četvrtfinalu Alkaras i Fric

Medvedev u narednom kolu protiv Davidovič-Fokine, Alkaras ide na Ože-Alijasima, a Fric na Sinera

3895 pregleda 0 komentar(a)
Medvedev, Foto: Reuters

Danil Medvedev nastavlja sa odličnim partijama - ruski teniser savladao je sinoć Aleksandera Zvereva 6:7, 7:6, 7:5 i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu.

Odličan meč odigrali su Medvedev i Zverev, a tokom prvog seta Rus je nezgodno izvrnuo nogu, pao, ali je nastavio da igra i na kraju stigao do pobjede.

U prvom setu je viđen po jedan brejk, da bi u taj-brejku Zverev stigao do vođstva.

Zverev je u drugom setu propustio 10 brejk lopti, pa je kažnjen u taj-brejku u kojem je Medvedev stigao do izjednačenja.

U trećem setu je Medvedev poveo 3:1, Zverev je uspio da izjednači (5:5), ali je u narednom gemu Medvedev ponovo stigao do brejka, a onda i do pobjede.

Medvedev će u narednom kolu igrati protiv Davidovič-Fokine.

U četvrtfinale se plasirao i španski teniser Karlos Alkaras.

Alkarasu je sinoć britanski teniser Džek Drejper predao meč zbog povrede.

U trenutku prekida bilo je 6:2, 6:0 za Španca, koji će u četvrtfinalu igrati sa Ože-Alijasimom koji je nakon preokreta eliminisao Pola - 3:6, 6:3, 7:6.

U narednu rundu plasirao se i branilac trofeja Tejlor Fric, koji je eliminisao Mađara Martona Fučoviča - 6:4, 6:3.

Prvi set odlučen je u posljednjem, desetom gemu kada je Fric iskoristio prvu brejk loptu i stigao do vođstva.

Branilac trofeja je na startu drugog seta poveo 2:0, ali je Fučovič uspio da vrati brejk i smanji na 4:3. Ipak, već u narednom gemu je Fric opet oduzeo servis rivali i zakazao meč sa Janikom Sinerom, koji je bio bolji od Stena Vavrinke - 6:1, 6:4.