Ribakina osvojila trofej u Indijan Velsu

Elena Ribakina u finalu savladala Arinu Sabalenku - 2:0 (7:6, 6:4)

4547 pregleda 0 komentar(a)
Elena Ribakina, Foto: Reuters

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina osvojila je Masters u Indijan Velsu.

Ribakina je večeras u finalu savladala Arinu Sabalenku 2:0 (7:6: 6:4) i revanširala se Bjeloruskinji za poraz u finalu Australijan opena.

Aktuelna šampionka Vimbldona je večeras igrala prvo finale u karijeri na turnirima iz serije 1000 i u prvom finalu došla do pehara.

Ribakina je u prvom gemu spasila jednu brejk loptu, a u četvrtom nije iskoristila tri šanse da oduzme servis protivnici.

U petom gemu je viđen prvi brejk, a do njega je došla Sabalenka, koja je povela 3:2.

Bjeloruskinja je prednost održavala do osmog gema kada je Ribakina izjednačila (4:4), pa je prvi set produžen. U 12. gemu Sabalenka nije iskoristila set loptu, pa je u veoma uzbudljivom taj-brejku (13:11) Ribakina došla do prednosti.

U drugom setu je Ribakina odmah napravila brejk i povela 2:0, potom u četvrtom gemu spasila dvije brejk lopte, a u sedmom još jednom oduzela servis protivnici i povela 5:2.

Sabalenka je na kratko uspjela da se vrati, smanjila je na 5:4, ali do preokreta nije uspjela da stigne.

Nakon Indijan Velsa, teniserke sezonu nastavljaju na Mastersu u Majamiju gdje titulu brani Iga Sfjontek.