Đoković morao da igra tri seta protiv Van Aša, pa se plasirao u četvrtfinale

Đoković savladao Luku van Aša - 6:7, 6:3, 6:2

7885 pregleda 1 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u četvrtfinale turnira u Banjaluci.

Đoković je u prvom meču, nakon preokreta, na Srpska openu savladao Francuza Luku van Aša - 6:7, 6:3, 6:2.

Francuz je prvi na meču stigao do brejka, poveo je 5:4, a onda servirao za osvajanje prvog seta. Nije tada uspio, Đoković je vratio brejk, a onda u 12. gemu nije iskoristio tri set lopte. Potom je u taj-brejku od rezultata 4:4 Francuz vezao tri poena i osvojio prvi set.

U drugom setu Đoković je stigao do dva brejka, a onda i do izjednačenja u setovima.

Na startu trećeg seta je bilo drame - Aš je napravio brejk i poveo 1:0. Ipak, već u narednom gemu je Đoković uzeo servis protivniku, vezao četiri gema, poveo 4:1 riješio meč.