Rune odbranio titulu u Minhenu

Rune u reprizi prošlogodišnjeg finala savladao Botika van de Zandšulpa - 6:4, 1:6, 7:6

2133 pregleda 0 komentar(a)
Holger Rune, Foto: Reuters

Danski teniser Holger Rune odbranio je danas titulu na turniru u Minhenu, pošto je u finalu pobijedio 29. igrača svijeta Holanđanina Botika van de Zandšulpa poslije tri seta, 6:4, 1:6, 7:6.

Sedmi teniser svijeta pobijedio je poslije dva sata i 49 minuta.

To je bila repriza prošlogodišnjeg finala koje je Holanđanin predao pri rezultatu 4:3 u prvom setu zbog problema sa disanjem.

Rune je danas dobro počeo meč, poveo je sa 2:0, ali je njegov protivnik vratio brejk i izjednačio na 2:2. Danac je do novog brejka došao u sedmom gemu, tu prednost je sačuvao i poveo u meču.

Van de Zandšulp je prikazao bolju igru u drugom setu, napravio je dva brejka i bez većih problema izjednačio.

On je dobro počeo i treći set, poveo je sa 5:2 i u narednom gemu servirao za pobjedu, ali nije uspio da iskoristi dvije meč lopte, pa je Rune smanjio na 5:3. On je poslije toga vezao dva gema i izjednačio na 5:5. Teniseri su poslije toga napravili po brejk i odigran je taj-brejk, koji je Rune dobio sa 7:3.

Rune je tako osvojio četvrtu ATP titulu, a Van de Zandšulp je poražen u svom drugom finalu u karijeri.