Danka Kovinić u drugom kolu Mastersa u Rimu

Crnogorska teniserka eliminisala domaću teniserku Luciju Bronceti - 6:3, 3:6, 6:3

7784 pregleda 489 reakcija 11 komentar(a)

Crnogorska teniserka Danka Kovinić plasirala se danas u drugo kolo Mastersa u Rimu.

Kovinić je na startu turnira u glavnom gradu Italije savladala domaću teniserku Luciju Bronceti - 6:3, 3:6, 6:3.

Danka je prilično lako povela u setovima. Napravila je dva brejka, povela 5:1, i mirno privela set kraju, iako je protivnica uspjela da vrati jedan brejk.

Crnogorska teniserka je na startu drugog seta prva stigla do brejka i vođstva (1:0). Ali Bronceti je vezala četiri gema, povela 4:1 i stigla do izjednačenja.

U trećem setu je viđeno sedam brejkova. Danka je napravila jedan više (četiri naspram tri) i na kraju stigla do pobjede.

Kovinić će u drugom kolu igrati protiv Barbore Krejčikove.