Đoković slavio 2:0 (6:3, 6:4). Protivnik u četvrtfinalu biće mu Holger Rune

8346 pregleda 49 reakcija 4 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Đoković je nakon dva seta lako i rutinski savladao britanskog tenisera Kamerona Norija - 6:3, 6:4.

Đoković je lako osvojio prvi set. Poveo je 3:0, u osmom gemu imao dvije set lopte, koje nije iskoristio, ali jeste četvrtu u devetom gemu.

Mnogo interesantnije je bilo u drugom setu, a obilježio ga je potez britanskog tenisera na startu tog dijela igre. Đoković je imao jedan loš udarac, oprostio se od poena i Nori je mogao da bira gdje će završiti njegov volej. Ipak, on je prilikom smeča pogodio Đokovića u petu, što je naljutilo srpskog tenisera, ali i publiku. Nori se izvinio rivalu.

U drugom setu je Đoković prvi stigao do brejka i vođstva (2:1). Nori je uzvratio i izjednačio (2:2), ali je u devetom gemu srpski teniser stigao do novog brejka bez izgubljenog poena.

Đoković će u narednom kolu igrati sa Runeom, koji je eliminisao Popirina - 2:1 (6:4, 5:7, 6:4).