Izenađenja u Rimu: Ispali Siner i Rubljov, u četvrtfinalu Serundolo i Hafman

Njemac Janik Hafman je kvalifikant, 101. na ATP listi, ali to mu nije smetalo da šokira 6. na svijetu, Andreja Rubljova

4423 pregleda 0 komentar(a)
Bijesni Andrej Rubljov, Foto: Reuters

Iznenađenja na mastersu u Rimu - ispao je domaći ljubimac Janik Siner, osmi teniser svijeta, eliminisan je i šesti na ATP listi, Andrej Rubljov.

Njih su u osmini finala eliminisali 31. na svijetu, Argentinac Fransisko Serundolo, kao i najveća senzacija - kvalifikant, 101. na listi, Njemac Janik Hafman!

Hafman je nakon velike borbe šokirao Rubljova, preokretom u trećem setu - 6:3, iako je Rus prvi došao do brejka.

Njemac je prvi set dobio u taj-brejku (7:5), a Rus odgovorio u drugom setu, koji je dobio 6:4 i kada se činilo da je trasirao put ka pobjedi.

Hafman je, ipak, sačuvao živce, neutralisao rani brejk protivnika i stigao do najveće pobjede u karijeri.

I četvrtfinala mastersa u Rimu, gdje će se sastati sa boljim iz duela Danil Medvedev - Aleksander Zverev.

Pobjeda Serundola nad Sinerom (6:7, 6:2, 6:2) i nije iznenađenje takvih razmjera, jer Argentinac u posljednje vrijeme igra sve bolje, specijalizovao se na velike skalpove, nedavno je u Minhenu pobijedio finalistu Rolan Garosa Kaspera Ruda.

Malo je ko, međutim, očekivao da će rasplakati italijansku publiku, čija je Siner bio najveća nada.

Od Italijana je ostao još Lorenco Muzeti, koji kasnije večeras igra meč osmine finala protiv Stefanosa Cicipasa.