Alkaras dozvolio Danijelu da osvoji set: Španac ubjedljivo do trećeg kola

Prvi teniser na ATP listi slavio 3:1 (6:1, 3:6, 6:1, 6:2)

8654 pregleda 0 komentar(a)
Karlos Alkaras, Foto: Reuters

Iako je osvojio set, japanski teniser Taro Danijel nije uspio previše da namuči Karlosa Alkarasa - prvi teniser na ATP listi slavio je danas 3:1 (6:1, 3:6, 6:1, 6:2) i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Izuzev tog drugog seta, mladi Španac je igrao dobro - u prvom i trećem je bio briljantan, a četvrtom rutinski završio posao.

"Taro je težak protivnik. Dobio je Ruda ove godine, sjajan je igrač. Bilo je teško, morao sam da se prilagodim. Bio sam fokusiran u svakom poenu, zadovoljan sam", rekao je Alkaras nakon meča.

Alkaras je na startu prvog seta napravio brejk, poveo 3:0, potom još jednom oduzeo servis rivalu i stigao do vođstva u setovima.

I u ranoj fazi drugog seta je napravljen brejk, ali u režiji Japanca. Danijel je poveo 2:0, u petom gemu spasao jednu brejk loptu i izjednačio.

Nakon toga je sve išlo na stranu Alkarasa - u trećem setu je poveo 5:0 i brzo ga riješio u svoju korist, dok je u četvrtom setu napravio tri brejka i stigao do pobjede.

Alkaras će u narednoj rundi igrati protiv Denisa Šapovalova.