Đoković rizikovao i svađao se s publikom, uporni Španac pao u tri seta

Srpski teniser savladao Alehandra Davidovič Fokinu - 7:6, 7:6, 6:2

19969 pregleda 569 reakcija 22 komentar(a)

Novak Đoković je u trećem kolu Rolan Garosa imao veliki izazov protiv Španca Alehandra Davidovič Fokine, ali možda mu je baš takav meč i bio potreban u ovoj fazi grend slem turnira.

Srpski teniser je na kraju slavio u tri seta, mnogo teže nego što govori rezultat - bilo je 7:6, 7:6, 6:2 nakon tri sata i 36 minuta igre.

Prva dva seta je Đoković prošao pakao protiv raspoloženog rivala koji je u oba dijela igre prvi dolazio do brejkova (bilo ih je ukupno 10), opasno prijetio i u taj-brejkovima.

Đoković se, ipak, nije dao - rivala je imao i u publici koja mu je često zviždala, ni to ga nije omelo da se plasira u osminu finala.

Treći set, nakon što je Đoković imao medicinski tajm-aut, nije ostavio mnogo dilema, jer je favorit već u drugom gemu oduzeo servis 34. teniseru svijeta.

Đoković će se za plasman u četvrtfinale boriti sa pobjednikom duela Huberta Hurkača i Huan Pabla Variljasa.