Alkaras rutinski protiv Musetija, u četvrtfinalu i Svitoljina

Alkaras pobijedio Musetija (3:0), Svitoljina eliminisala Kasatkinu (2:0)

4999 pregleda 1 komentar(a)
Karlos Alkaras, Foto: Reuters

Španski teniser, Karlos Alkaras ostvario je još jednu ubjedljivu pobjedu i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Alkaras je nakon tri seta savladao Italijana Lorenca Musetija - 6:3, 6:2, 6:2.

Prvi teniser na ATP listi je rutinski stigao do još jedne pobjede. U prvom setu je imao brejk zaostatka, gubio 2:0, ali je onda vezao pet gemova i poveo 1:0.

Na startu drugog je Španac poveo 2:0, Museti je izjednačio (2:2), ali je naredna četiri gema osvojio Alkaras, koji je duplirao prednost u setovima.

Treći set je odlučen u petom gemu - tada je Alkaras oduzeo servis rivalu, a onda sigurno priveo meč kraju.

A u četvrtfinalu će igrati i Elina Svitoljina, koja je nakon dva seta eliminisala Dariju Kasatkinu - 6:4, 7:6.

Svitoljina je u prvom setu napravila dva brejka, povela 4:1, ali je Kasatkina uspjela da vrati jedan i smanji na 4:3. Više od toga u prvom setu nije mogla.

Svitoljina
Svitoljinafoto: Reuters

U drugom je Kasatkina povela 2:0, Svitoljina napravila dva brejka i povela 3:2.

Ipak, već u narednom gemu Kasatkina je vratila brejk i izjednačila (3:3), ali je ponovo dozvolila protivnici da joj oduzme servis (4:3).

Svitoljina je potom prvo u 10, a onda i u 12. gemu servirala za meč. Kasatkina je oba puta vraćala brejk, ali u taj-brejku nije mogla da se suprostavi 109. teniserki na WTA listi.