Đokoviću prija američki beton, protiv Zvereva za finale Sinsinatija

Đoković za samo sat igre riješio četvrtfinale protiv Tejlora Frica (6:0, 6:4).

18602 pregleda 238 reakcija 27 komentar(a)

Novak Đoković igraće protiv Aleksandera Zvereva u polufinalu Mastersa u Sinsinatiju - epilog je četvrtfinalnih duela, igranih rano jutros po evropskom vremenu.

Đoković je u dva seta pobijedio najbolje rangiranog Amerikanca, 9. na ATP listi Tejlora Frica (6:0, 6:4), demonstriravši formu koja može da raduje njegove navijače uoči predstojećeg US opena, ali i eventualnog finala u Sinsinatiju i borbe za prvo mjesto sa Karlosom Alkarasom.

Kakav je bio odnos snaga u prvom setu - govori rezultat, srpski teniser za 21 minut nije prepustio ni gem rivalu, u drugom mu nije smetao ni brejl zaostatka, vođstvo protivnika 2:0, 3:1, pa 4:2. Đoković je vezao četiri gema i priveo kraju meč koji je trajao tačno sat vremena.

Zverev je, s druge strane, u četvrtfinalnom duelu bio ubjedljiv protiv Francuza Adrijana Manarina - 6:2, 6:3.

U drugom polufinalu igraće Karlos Alkaras i Hubert Hurkač.