Pavle Vukosavljević sjajan i u drugom dijelu sezone, trofeji u Luksemburgu i Banjaluci

Dva izgubljena finala i osvojeni dubl, rezultati su tenisera TK Glava Zete u Luksemburgu i Banjaluci

2349 pregleda 0 komentar(a)
Pavle sa priznanjima u Luksemburgu, Foto: Privatni album

Supertalentovani 14-godišni Nikšićanin, Pavle Vukosavljević nastavio je sezonu prepunu uspjeha, pošto je u prethodne dvije sedmice osvojio tri trofeja.

Teniser TK Glava Zete, Vukosavljević, osvojio je drugo mjesto na turniru u Banjaluci, pošto je izgubio u finalu od domaćeg takmičara Novaka Jaćimovića. Prethodno je dobio četiri meča, Andreu Modenesea (Italija) - 5:7, 6:0 6:2, potom Rene Bertosa (Hrvatska) (6:1, 6:1), te Andriju Dragićevića (Srbija) (6:4, 6:2), a u poufinalu Mihaila Topića (Srbija) (7:5 1:6 6:3).

Uspjeh u Banjaluci došao je domah nakon još većeg u Luksemburgu gdje je Pavle osvopjio drugo mjesto u singlu i slavio je u dublu sa Lukom Lukovcem.

Na Igrama malih zemalja Vukosavljević je u Luksemburgu dobio Mihaela Genetlioua (Kipar) (6:1 6:1), potom Evana Palumba (Luksemburg) (6:0, 6:0), da bi u neizvjesnom meču u finalu izgubio od Olafa Zjelinskog (Luksemburg) - 6:7 4:6.