Davidovič-Fokina u 2. kolu Pariza, dalje prošli Bautista-Agut, Bublik...

Fokina eliminisao Šeltona, Bautista-Agut bolji od Lehečke

3436 pregleda 0 komentar(a)
Davidovič-Fokina, Foto: Shutterstock

Španski teniser Alehandro Davidovič-Fokina plasirao se danas u drugo kolo Mastersa u Parizu, pošto je pobijedio 16. igrača svijeta Amerikanca Bena Šeltona poslije tri seta - 7:6, 5:7, 6:3.

Fokina, 28. teniser svijeta, pobijedio je poslije dva sata i 30 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Španac dobio sa 7:4.

On je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:0, Šelton je vratio brejk u petom gemu, a zatim je napravio novi u 11. gemu za 6:5. Poslije gema na svoj servis izjednačio je na 1:1 u meču.

Fokina je u šestom gemu trećeg seta oduzeo servis Šeltonu, prednost brejka je sačuvao do kraja i poslije treće meč lopte se plasirao u drugo kolo.

On će igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora, koji je pobijedio Amerikanca Kristofera Jubenksa poslije tri seta, 6:7, 6:3, 6:4.

U drugom kolu je i Kazahstanac Aleksandar Bublik, pobjedom protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa 6:3, 6:4.

Njegov protivnik biće Čileanac Nikolas Jari, koji je ranije danas pobijedio Australijanca Alekseja Popirina sa 7:5, 7:6.

U drugom kolu je i Španac Roberto Bautista-Agut, pobjedom protiv Čeha Jiržija Lehečke 6:4, 6:2.

Njegov protivnik biće pobjednik meča Poljaka Huberta Hurkača i Amerikanca Sebastijana Korde.