Đoković se mučio sa sobom i sa rivalom - preokrenuo protiv Grikspora za 1/4 finale u Bersiju

Najbolji teniser svijeta imao i probleme fizičke prirode, bio je na gem od poraza, a onda preokrenuo - 4:6, 7:6, 6:4

15852 pregleda 9 komentar(a)

Novak Đoković je imao vidljive fizičke probleme protiv Talona Grikspora, tražio pomoć ljekara, u pojedinim djelovima meča jedva se "vukao" po terenu...

Ipak, prošao je prepreku iako je bio blizu poraza - 4:6, 7:6 (2), 6:4 za plasman u četvrtfinale Mastersa u pariskom Bersiju.

Kada je Holanđanin, 23. igrač svijeta, u prvom setu gubio 4:1 pa preokrenuo na 6:4 bilo je jasno da to nije Đokovićeva noć, koji se dan ranije pobjedom protiv Ečeverije vratio na teren nakon mjesec i po odmora.

U drugom setu Đoković je spašavao brejk-lopte, samo je zahvaljujući servisu stigao do taj-brejka, a tamo se konačno "upalio" - 7:2, a meč u Bersiju otišao je u odlučujući set.

Nije mogao bez drame, iako je Đoković napravio brejk, poveo 4:2.

Holanđanin se vratio, izjednačio na 4:4, srpski teniser se raspravljao sa publikom, koja mu je ometala servise, a onda iz revolta napravio brejk bez izgubljenog poena - 6:4 za nastavak pariske odiseje.

U petak, u četvrtfinalu, čekaće ga Holger Rune ili Danijel Altmajer, koji igraju večeras.