Zverev poslije preokreta pobijedio Alkarasa

Zverev slavio 6:7, 6:3, 6:4

5674 pregleda 6 komentar(a)
Zverev i Alkaras, Foto: Reuters

Osmi teniser svijeta Njemac Aleksander Zverev pobijedio je danas Španca Karlosa Alkarasa sa 2:1 po setovima 6:7, 6:3, 6:4, u meču prvog kola Grupe B završnog Mastersa u Torinu.

On je do pobjede nad drugim teniserom svijeta stigao poslije dva sata i 34 minuta igre.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obje strane, pa se pobjednik odlučivao u taj-brejku, u kom je Alkaras bio bolji i slavio sa 7:3.

U drugom gemu drugog seta Zverev je oduzeo servis Špancu, i prednost od jednog brejka zadržao do devetog gema kada je iskoristio prvu set loptu i stigao do izjednačenja.

U odlučujućem setu, Zverev je oduzeo servis Alkarasu u petom gemu. U 10. gemu Španac je propustio brejk loptu, da bi u nastavku gema Zverev iskoristio prvu meč loptu i stigao do pobjede.