Đoković izgubio set od Hurkača, od Sinera zavisi plasman u polufinale završnog mastersa

Italijan prošao, ako savlada Holgera Runea proći će i Đoković

12664 pregleda 16 komentar(a)

Jedan brejk Huberta Hurkača, koji je na završni turnir stigao poslije povrede Stefanosa Cicipasa, učinio je da Novak Đoković ne drži sudbinu u svojim rukama kada je u pitanju plasman u polufinale završnog mastersa u Torinu.

Prvi teniser svijeta je pobijedio u posljednjem meču u grupi (7:6, 4:6, 6:1), ali je izgubio set zbog kojeg mora da navija za Janika Sinera u večerašnjem meču protiv Holgera Runea.

Đoković će samo u slučaju trijumfa Italijana proći među četiri najbolja, pobjeda Danca značila bi da on, uz Sinera, ide u borbu za trofej.

Srpski as je imao problema sa servisom Poljaka, ali je u taj-brejku prvog seta izgubio samo jedan poen i najavio trijumf.

U drugom je, ipak, posustao - izgubio je servis za prednost protivnika 3:2, a potom kod 4:3 propustio dvije brejk šanse da se vrati u set.

Odlučujući dio igre je bio praktično rekreativnog karaktera s obzirom na to da je i Đoković znao da u drugom meču pada odluka, ali je rutinski - sa dva brejka - stigao do drugog trijumfa.