Siner poslao Đokovića u polufinale završnog mastersa

Italijan eliminisao Holgera Runea

16016 pregleda 20 reakcija 20 komentar(a)

Janik Siner je perfektno odradio grupu na završnom mastersu u Torinu i pomogao Novaku Đokoviću da se domogne polufinala.

Italijan je večeras savladao Holgera Runea u meču koji mu nije puno značio, jer je već bio osigurao plasman, ali je pokaao da je trenutno u top formi.

U tri seta je nadigrao Danca (6:2, 5:7, 6:4) i donio dobre vijesti prvom igraču svijeta dvadetak minuta prije ponoći.

Siner je spektakularan dvoboj sa Runeom otvorio sa dva brejka i brzo poveo 4:0, pa je prvi set trajao tek nešto više od pola sata.

Drugi je, međutim, bio sjajan - prelomljen je u 12. gemu kada je Rune oduzeo servis ljubimcu domaće publike i osigurao odlučujući set.

U njemu je uglavnom prijetio Siner na servis protivnika, a razliku je napravio deveti gem kada je italijanski teniser iskoristio treću brejk šansu i poveo 5:4.

Sa dva forhenda je u narednom gemu sebe uveo u problem, ali je znao kako da se izvuče i privede meč kraju...