Spektakularni Siner nadigrao Medvedeva za plasman u finale

Italijan čeka boljeg iz večerašnjeg okršaja Novaka Đokovića i Karlosa Alkarasa

9158 pregleda 9 komentar(a)

Danil Medvedev je treći set uglavnom proveo svađajući se sa publikom, a Janik Siner je za to vrijeme igraop vrhunski tenis za plasman u finale završnog mastersa u Torinu.

Italijan je pobijedio Rusa poslije dva sata i 25 minuta igre (6:3, 6:7, 6:1) i u nedjelju će od 18.30 za titulu igrati sa boljim iz duela Novaka Đokovića i Karlosa Alkarasa.

Taj meč se igra večeras u 21.

Siner je u trećem gemu prvog seta sačuvao brejku šansu, a onda u narednom gemu oduzeo servis protivniku za prednost od 1:0, a drugi set je morao da se rješava u taj-brejku.

Viđena su četiri mini brejka, od toga je tri napravio Medvedev (7:4) i tako produžio nadu da može u finale.

Ona je, ipak, kratko trajala, jer je serijom grešaka na svoj servis dozvolio Sineru da povede 2:0, nakon čega je potpuno izgubio živce i ušao u verbalni sukob sa publikom.

Moglo je da se nasluti da je pobjednik riješen, a Medvedev je do kraja osvojio samo gem (za 3:1), dok je Siner proslavio plasman u finale...