Pobjeda u Indijan Velsu nakon pet godina: Đoković savladao Vukića

Srpski teniser pobijedio Aleksandra Vukića 2:1 i plasirao se u 3. kolo Indijan Velsa

23177 pregleda 21 reakcija 21 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters

Najbolji svjetski teniser, Novak Đoković, savladao je sinoć Australijanca, Aleksandra Vukića 2:1 (6:2, 5:7, 6:3) i plasirao se u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu.

Đoković je upisao prvu pobjedu u Indijan Velsu nakon pet godina, a 400. u karijeri na turnirima iz serije 1000.

A srpski teniser je do pobjede došao teže, nego što je bilo očekivano, iako je prvi set rutinski dobio. Đoković je u prvom gemu napravio brejk, potom u sedmom gemu još jednom uzeo servis rivalu i stigao do vođstva u setovima.

Veća borba je viđena u drugom setu, u kojem je Vukić odmah stigao do brejka i vođstva - 3:0. Ali, Đoković je brzo reagovao, vezao tri gema i izjednačio - 3:3. Potom su teniseri bili sigurni do 12. gema kada je Vukić iskoristio drugu set loptu i izjednačio.

U trećem gemu trećeg seta Đoković je propustio dvije brejk lopte, ali je u petom gemu uspio da uzme servis rivalu, povede 3:2, sačuva prednost i plasira se u naredno kolo.

Đoković će u narednom kolu igrati protiv Italijana, Luke Nardija.