Alkaras u četvrtfinalu Indijan Velsa, Cicipas eliminisan

Alkaras eliminisao Marožana, Cicipas izgubio od Lehečke

7643 pregleda 1 komentar(a)
Alkaras, Foto: Reuters

Drugi teniser svijeta Španac Karlos Alkaras plasirao se večeras u četvrtfinale Indijan Velsa, pošto je u dva seta pobijedio Mađara Fabijana Marožana 6:3, 6:3.

Španac je do pobjede nad 58. igračem na ATP listi stigao poslije sat i 17 minuta igre.

Alkaras je u prvom setu dva puta oduzeo servis protivniku, dok mu je za osvajanje drugog seta bio dovoljan jedan brejk.

U četvrtfinalu, Alkaras će igrati protiv boljeg iz meča Zverev-De Minor.

A u četvrtfinale se plasirao i češki teniser Jirži Lehečka, pošto je u dva seta pobijedio Grka Stefanosa Cicipasa - 6:2, 6:4.

Lehečka, 32. teniser svijeta, do pobjede nad 11. igračem na ATP listi je stigao poslije sat i 18 minuta igre.

On je tri puta oduzeo servis protivniku, nedozvolivši brejk sa druge strane.

U četvrtfinalu, Lehečka će igrati protiv boljeg iz duela Amerikanca Bena Šeltona i Italijana Janika Sinera.