Sfjontek i Sakari u finalu Indijan Velsa

Sfjontek savladala Kostjuk 2:0, Sakari bolja od Gof - 2:1

4380 pregleda 0 komentar(a)
Sfjontek, Foto: Reuters

U finalu Mastersa u Indijan Velsu u konkurenciji žena igraće Iga Sfjontek i Marija Sakari.

Sfjontek je sinoć lako i ubjedljivo savladala Martu Kostjuk 2:0 (6:2, 6:1), dok je Sakari u tri seta eliminisala Koko Gof - 2:1 (6:4, 6:7, 6:2).

Najbolja teniserka svijeta je lako došla do još jedne pobjede. Sfjontek je na svoj servis izgubila samo 10 poena, u prvom setu napravila dva, a u drugom tri brejka.

Sfjontek je stigla do 300. pobjede u karijeri, kao i do 10. finala na Masters turnirima.

U drugom polufinalu je bilo uzbudljivije - Sakari je prvi set riješila u devetom gemu, kada je iskoristila petu brejk loptu.

Grčka teniserka je mogla da riješi meč u drugom setu. Sakari je imala dva brejka prednosti, vodila je 5:2, a u 10. gemu propustila tri meč lopte. Gof je uspjela da veže četiri gema, pa je povela 6:5, odvela meč u taj-brejk u kojem je stigla do izjednačenja.

Na startu trećeg seta je Gof napravila brejk i povela 1:0, a onda stala - Sakari je vezala tri gema, preokrenula i plasirala se u finale.