Đoković nakon dva sata borbe eliminisao Muzetija, slijedi duel sa De Minaurom

Prvi teniser svijeta bolji od Italijana

8274 pregleda 4 komentar(a)

Nije Novak Đoković u idealnoj formi, djeluje da nije ni fizički spreman za najveće napore u ovom trenutku, ali je riješio i drugu prepreku na mastersu u Monte Karlu.

Prvi teniser svijeta je u dva seta savladao Lorenca Muzetija, ali daleko od toga da je bilo jednostavno - slavio je 7:5, 6:3, a Italijan je pogotovo u prvom setu bio pravi rival.

Muzeti je u prvom gemu na meču stigao do brejka, potom je imao i brejk šansu koja je mogla da odredi tok prvog seta, ali se Đoković izvukao iz problema i uzvratio kada je izjednačio na 4:4...

Presudan je bio 12. gem u kojem je Đoković definitivno napravio preokret i poveo 1:0.

Đoković je na pravi način otvorio drugi dio igre, poveo 2:0, ali je već u 3. gemu dozvolio rivalu da se brejkom vrati u meč i ponovo zaprijeti.

Put ka pobjedi je srpski as trasirao u osmom gemu kada je brejkom stigao do 5:3, a onda odservirao do trijumfa.

Rival u četvrtfinalu Đokoviću će biti Australijanac Aleks de Minaur.