Rune namučio favorita, Siner zakazao polufinale sa Cicipasom

Italijan slavio u tri seta nakon dva sata i 40 minuta igre

3803 pregleda 0 komentar(a)

Janik Siner je imao dosta problema protiv Holgera Runea, ali je pobjednički mentalitet napravio razliku i kada nije išlo.

Italijan je u tri seta eliminisao Danca (6:4, 6:7, 6:3) nakon dva sata i 40 minuta i plasmanom u polufinale mastersa u Monte Karlu zadržao drugo mjesto na ATP listi.

Sineru je jedan brejk u prvom setu (za 3:2) bio dovoljan da dođe do prednosti, a u taj-brejku drugog je i imao dvije meč lopte.

Nije se, ipak, dao Rune, pronašao je način da izjednači i vrati se u meč, a u jednom momentu odlučujućeg seta je izgledalo da ima igru da eliminiše Sinera.

Drugi reket na svijetu je u petom gemu pregrmio brejk loptu, a onda oduzeo servis protivniku u idealnom trenutku - poveo je 5:3 i priveo meč kraju.

Rival u polufinalu biće mu Stefanos Cicipas koji je danas u dva seta (6:4, 6:2) savladao Karena Hačanova.