Zizu parirao koliko je mogao, Nadal poslije skoro tri sata prošao prvu prepreku u Rimu

Španac bolji od Belgijanca Bergsa 2:1

4688 pregleda 1 komentar(a)

Rafael Nadal je imao problema, ali se nije spotakao na prvoj prepreci na masters turnir u Rimu.

Kralj šljake je u prvom meču u Vječnom gradu izašao na kraj sa Belgijancem Zizuom Bergsom kojeg je nakon skoro tri sata i tri seta savladao 4:6, 6:3, 6:4.

Nadal je u prvom setu imao brejk prednosti i vodio 3:1, ali je protivnik osvojio pet od narednih šest gemova i napravio razliku.

U drugom dijelu igre je presudio drugi gem kada je Nadal oduzeo servis rivalu i lako sačuvao vođstvo za izjednačenje, a prava borba je viđena u odlučujućem setu.

Rafa je opet rano došao do brejka, za 2:1, onda je Bergs propustio tri brejk šanse da izjednači na 3:3. Nakon toga je 108. teniser na ATP listi još samo jednom bio blizu - u osmom gemu kada je imao 0:30...

Nadal će se u narednoj rundi sastati sa Hubertom Hurkačem.