Nadal u osmini finala Vimbldona

Osvajač Rolan Garosa će protiv Žila Milera za plasman u četvrtfinale Vimbldona igrati u ponedjeljak.
Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.07.2017. 17:11h

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Vimbldona.

Bik sa Majorke je u tri seta bio bolji od Karena Hačanova (6:1, 6:4, 7:6) i u sljedećoj rundi ga čeka meč sa Luksemburžaninom Žilom Milerom.

Nadal je furiozno ušao u duel sa Rusom. Poveo je 4:0, a potom lako priveo set kraju rezultatom 6:1.

Brejk u trećem gemu druge dionice bio je dovoljan da Rafa dobije taj dio igre sa 6:4, a prava borba viđena je tek u trećem setu.

Hačanov je bio blizu da se vrati u meč, propustio i set loptu na servis Nadala kod rezultata 6:5 u njegovu korist, pa je iskusni španski teniser u taj brejku sa 7:3 obezbijedio pobjedu.