Muke po Mareju: Prvi igrač svijeta na mišiće prošao Kližana

Sa dosta muke Endi Marej je prošao u treće kolo Rolan Garosa. Prvi igrač ATP liste savladao je Slovaka Martina Kližana 3:1 - 6:7, 6:2, 6:2, 7:6, za tri sata i 34 minuta, i zakazao duel sa Huanom Martinom del Potrom.
Endi MArej, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.06.2017. 15:57h

Endi Marej nikako da pronađe prošlogodišnju formu koja ga je dovela do prvog mjesta ATP liste.

Britanac je, istina, prošao u treće kolo Rolan Garosa - turnira na kome brani prošlosezonsko finale - ali je iskidao živce svog trenera Ivana Lendla, igrajući tri sata i 34 minuta sa Slovakom Martinom Kližanom, 50. igračem svijeta.

Krajnji rezultat 3:1 (6:7, 6:2, 6:2, 7:6) ne prikazuje dovoljno dramu kroz koju je Marej prolazio.

Kližan je bolje otvorio duel, poveo 4:2, i pri rezultatu 5:4 servirao za prvi set.

Tridesetogodišnjak iz Glazgova se trgnuo, vezao tri gema, ali nije spriječio gubitak seta u taj-brejku.

Bila mu je to opomena da ozbiljnije shvati rivala.

Uslijedio je preokret, a Marej je drugi i treći set dobio sa po dva brejka, bez izgubljenog servisa.

To kao da ga je uspavalo, pa je dopustio povratak Slovaku, koji je u četvrtom dijelu meča vodio 5:2 i servirao za izjednačenje.

Tada je proradio šampionski gen Britanca, koji je set doveo do taj-brejka, u kome je sigurnom igrom završio posao...

U trećem kolu, Marej će igrati sa Huanom Martinom del Potrom, kome je Španac Nikolas Almagro predao meč u trećem setu pri rezultatu 1:1.