Đoković plesao po ivici protiv Almagra, Nadal za tri sata slomio Fonjinija

Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.05.2017. 17:48h

Novak Đoković odigrao je još jedan dramatičan meč, slavio je, ali nije ubijedio nikoga da je na putu povratka na vrh svjetskog tenisa.

U drugom kolu Mastersa u Madridu, Đoković, branilac trofeja, je savladao Nikolasa Almagra, nekadašnjeg top 10 igrača, a sada 76. na listi - 2:1 (6:1, 4:6, 7:5).

Srpski teniser, koji je prije nekoliko dana raspustio stručni štab, a koga su iz lože bodrili brat Marko i Pepe Imaz, bio je u jednom trenutku na ivici ambisa, jer je u trećem setu gubio 3:0.

Uspio je da se izvuče i da zakaže meč sa Felisijanom Lopesom, koji je savladao Žila Simona - 6:3, 3:6, 7:6.

Đoković je prvi set odigrao kao u najboljim danima, iako je izgubio prvi gem na svoj servis.

Osvojio je narednih šest, pa je izgledalo da će, poslije dugo vremena, imati jedan lakši meč.

Očito je, međutim, da srpskom teniseru nedostaje i samopouzdanja, i energije.

Kod rezultata 3:3 imao je dvije brejk-lopte, koje nije iskoristio, da bi u desetom gemu izgubio servis – Almagro je realizovao drugu set loptu.

U trećem setu, Španac je poveo 3:0, ali je Đoković uspio da se vrati, brejkom u petom gemu...

Do 11. gema, nije bilo brejka, a Đoković je kod rezultata 5:5 iskoristio prvu šansu, poveo 6:5 i završio meč.

Rafa Nadal imao je još teži put do treće runde - igrao je skoro tri sata sa Fabiom Fonjinijem.

Na kraju je Španac slomio otpor neugodnog Italijana - 7:6, 3:6, 6:4.

U narednom kolu čeka ga Nik Kirjos, koji je savladao Rajana Harisona 6:3, 6:3.

Plasman u treće kolo izborili su Miloš Raonić, pobjedom nad Žilom Milerom 6:4, 6:4, Kei Nišikori, koji je u tri seta savkadao Dijega Švarcmana 1:6, 6:0, 6:4, dok je Žo Vilfred Conga predao meć Davidu Fereru bez borbe.