Kroz tročasovnu dramu, Marej se revanširao Ramosu

U maratonskom četvrtfinalu turnira u Barseloni Endi Marej nakon velike borbe savladao Alberta Ramos-Vinjolasa 2:1 za tri sata i minut igre, i revanširao mu se za nedavni poraz u osmini finala Mastersa u Monte Karlu.
Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.04.2017. 15:36h

Drugi put u osam dana, na zemljanim terenima rekete su ukrstili Endi Marej i Albert Ramos-Vinjolas.

Drugi put, najbolji teniser ATP liste bio je na ivici poraza - nakon dva sata i 50 minuta žestoke borbe u četvrtfinalu turnira u Barseloni, pri rezultatu 1:1, Britanac je u trećem setu gubio 5:4 na servis Španca.

Tada je proradio šampionski nerv.

Marej je "na mišiće" stigao do brejka, zatim osigurao i taj-brejk u kome nije bilo neizvjesnosti - iskoristio je treću meč loptu i rezultatom 7:4 zavrijedio ukupnu pobjedu.

Na kraju, na semaforu je stajalo: Marej - Ramos-Vinjolas 2:6, 6:4, 7:6, za tri sata i minut.

Time se Britanac revanširao 19. igraču planete za nedavni poraz u osmini finala Mastersa u Monte Karlu.

Za plasman u završnicu, igraće sa Austrijancem Dominikom Timom, koji se praktično nije ni oznojio u meču sa Japancem Juičijem Sugitom - 6:1, 6:2.