Danka je upisala osmi uzastopni poraz na WTA turu.
6 komentar(a)
Danka Kovinić, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.04.2017. 15:25h

Nastavlja se loša serija Danke Kovinić u 2017. godini - najbolja crnogorska teniserka je poražena i u prvom kolu WTA turnira u Čarlstonu, od 19-godišnje Ruskinje Darje Kasatkine, 42. na WTA listi, sa 6:1, 6:2, za tačno sat vremena igre.

Danka je upisala osmi uzastopni poraz na WTA turu, a u ovoj godini ima samo dvije pobjede u singlu na 12 mečeva, od čega posljednju 17. januara, u prvom kolu Australian opena (protiv Kineskinje Saisai Ženg).

Ruskinja je pet puta oduzela servis Novljanki, tri puta u prvom, a dva u drugom setu, pri čemu Danka ne samo da nijednom nije uspjela da napravi brejk, već u dva seta nije imala nijednu brejk-šansu.

Kasatkina će u drugom kolu na zelenoj šljaci u Južnoj Karolini igrati protiv Portorikanke Monike Pui.

Danka je od ponedjeljka opet nazadovala na WTA listi, i nalazi se na 82. mjestu, ali je od iduće sedmice, vjerovatno, očekuje novi pad.

Naime, Novljanka je lani u Čarlstonu stigla do 2. kola (2015. čak do četvrtfnala).