Duel Federera i Rafaela Nadala na programu u nedjelju od 19 časova.
4 komentar(a)
Federer, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.04.2017. 07:13h

Publika u Majamiju imaće priliku da gleda 37. po redu "Fedal" klasik - nakon što je plasman u finale, rutinskom pobjedom protiv Fonjinija izborio Rafael Nadal, polufinale je preskočio i 35-godišnji Rodžer Federer, koji je nadigrao Australijanca Nika Kirjosa sa 7:6(9), 6:7(9), 7:6(5).

Oni su prije 13 godina upravo u Majamiju imali prvi međusobni obračun.

"Osjećaj je kao nekad, kada smo igrali jedan protiv drugog skoro svakog vikenda", najavio je Švajcarac okršaj sa velikim rivalom iz Španije.

Federer je opet pokazao klasu u maratonskom obračunu koji je trajao tri sata kroz tri taj-brejka.

Kirjos je "poklonio" rivalu prvi set sa dvostrukom servis greškom i autom posle 20 gemova u taj-brejku prvog seta, dok je u drugom uspio da preokrene meč loptu Švajcarca.

U trećem setu na 5:5 pravi čak dvije servis greške, a Federer ovaj put koristi šansu da stavi tačku na meč.