Kirjos je slavio 2:0 (7:6, 7:5)
56 pregleda 10 komentar(a)
đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.03.2017. 06:34h

Pad Novaka Đokovića se nastavio - srpski teniser poražen je od Nika Kirjosa u četvrtfinalu turnira u Akapulku.

Talentovani, ali nestabilni australijski igrač imao je više koncetracije, snage i samovjerenosti od nekada neprikosnovenog tenisera na svijetu, pa je u dva dramatična seta stigao do velike oobjede 7:6, 7:5.

Đoković je imao dvije set lopte u taj-brejku prvog seta, a Kirjos iskoristio četvrtu za 10:8.

U 12. gemu drugog seta, Đoković je prvi put izgubio svoj servis, bez osvojenog poena i potpisao poraz.

Mladi Australijanac odigrao je spektakularan meč, možda i najbolji u karijeri, dozvolio rivalu samo jednu brejk loptu tokom sat i 46 minuta igre, imao 25 asova i 73 odsto ubačenog prvog servisa.

Ipak, Đoković u najboljem izdanju uglavnom je dobijao duele ovakvog tipa, u kojima je vrebao šansu, nije gubio strpljenje, ritmom i riternom lomio protivnike.

Đoković, međutim, odavno nije na svom top-nivou, a porazi od Istomina na Australijan openu i sada Kirjosa su loš znak za njega pred dio sezone u kome brani ogroman broj bodova, zaključno sa Rolan Garosom...

Kirjos će u polufinalu igrati sa Semom Kverijem.

Australijanac je, zanimljivo, i u prvim mečevima protiv Rodžera Federera i Rafe Nadala ostvario pobjede.

Drugi polufinalni par čine Marin Čilić i Rafael Nadal.

Nadal je u dva seta eliminisao Japanca Jošihita Nišioku 7:6, 6:3.