Đoković se revanširao Del Potru

Đoković je slavio 2:1 (4;6, 6:4, 6:4) u još jednom dramatičnom i uzbudljivom meču
7 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.03.2017. 07:16h

Porazom od Huana Martina del Potra na startu olimpijskog turnira, počela je kriza Novaka Đokovića.

Revanš je stigao u drugoj rundi Akapulka – Đoković je slavio 2:1 (4;6, 6:4, 6:4) u još jednom dramatičnom i uzbudljivom meču.

Kako će ova pobjeda uticati na Đokovića ostaje da se vidi, ali je srpski teniser, za razliku od brojnih mečeva u drugom dijelu prošle sezone, kao i na startu tekuće, uspio da se izdigne iz loših perioda u igri i napravi preokret do pobjede.

Pokazao je, ipak, brojne slabosti, daleko je od vrhunske forme...

Del Potro je dobio prvi set, tako što je kod rezultata 4:4 drugi put oduzeo servis rivalu.

Đoković je u drugom imao vođstvo 4:2, kod 5:3 servirao za set, ali je izgubio servis.

Uspio je, ipak, da uzvrati u narednom gemu za 6:4.

Del Potro je u trećem setu imao brejk prednosti, vodio 4:3, ali nije sačuvao prednost. Izgubio je oba servisa do kraja...

Đoković u narednom kolu igra sa Nikom Kirjosom, u petak u pet sati ujutro po našem vremenu.

Rafa Nadal je lako savladao Paola Lorencija - 6:1, 6:1, pa će u četvrtfinalu igrati sa Japancem Nišiokom.

Preostala dva četvrtfinalna para čine Čilić - Džonson i Tim - Kveri.