Duel Kuznjecova - Janković trajao tri sata i 40 minuta
77 pregleda 0 komentar(a)
Jelena janković, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2017. 12:59h

Jelena Janković nije imala snage da iznenadi Svetlanu Kuznjecovu u trećem kolu Australian opena.

U uzbudljivom meču, koji je trajao čak tri sata i 40 minuta, Ruskinja je napravila brejk u 15. gemu trećeg seta i prekinula maraton - 9:7.

Kuznjecova je dobila prvi set 6:4, Janković izjednačila - 7:5, a odlučujući set je trajao sat i 40 minuta.

"Jedna od nas morala je da izgubi. Razočarana sam i nije lako prihvatiti ovaj poraz jer sam stvorila sebi šansu za trijumf. Imala sam brejk lopte na 3:0 u trećem setu. Posle toga mi je stao servis, procenat prvog servisa je pao, ne znam da li sam bila umorna... Da, taj umor, plus te rupture koje sam imala, teško je servirati", rekla je Jelena Janković.

Kuznjecova će u osmini finala igrati protiv zemljakinje Anastasije Pavljučenkove, koja je iznenadila Elinu Svitolinu sa 7:5, 4:6, 6:3.

Branilac titule, Njemica Andželik Kerber je u osmini finala nakon pobjede protiv Čehinje Kristine Pliškove (6:0, 6:4). Prva teniserka svijeta će igrati protiv Amerikanke Koko Vandevej, koja je do svog prvog plasmana u osminu finala Australian opena došla pobjedom protiv Kanađanke Eženi Bušar sa 6:4, 3:6, 7:5

Amerikanka Venus Vilijams plasirala se u osminu finala pošto je za manje od sat vremena pobijedila debitantkinju na Ozi openu, Kineskinju Dian Jingjing sa 6:1, 6:0.

Vilijams se tako plasirala 10. put u osminu finala Australijan opena od njenog debija 1998. godine. Ona će u osmini finala igrati protiv Mone Bartel iz Njemačke, koja je izbacila domaću teniserku Ešli Barti sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3.

Posljednji par dana u osmini finala kompletirale su Španjolka Garbinje Mugurusa i Rumunka Sorana Kirstea. Mugurusa je pobijedila Letonku Anastasiju Sevastovu sa 6:4, 6:2, dok je Kirstea bila bolja od Amerikanke Elison Riske (6:2, 7:6).