Neubjedljivi Marej uz dosta muke preko Almagra zakazao polufinale Dohe

Endi MArej, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.01.2017. 19:05h

Poslije osam godina, Endi Marej je ponovo u polufinalu turnira u Dohi, koji je osvajao 2008. i 2009.

Prvi teniser svijeta vezao je 27. pobjedu na ATP turu, savladavši Španca Nikolasa Almagra 2:0 (7:6, 7:5).

I rezultat govori koliko je energije i živaca morao da potroši da bi nakon 2 sata i 11 minuta eliminisao 44. igrača ATP liste.

"Bio je to izjednačen meč" - kazao je Marej nakon duela. "Almagro je igrao dosta agresivno, što mi je u uslovima sa dosta vjetra, pravilo probleme."

Prvi set, u kome su rivali osvojili po jedan brejk, odlučen je u taj brejku, u kome je Marej brzo stekao nedostižnih 5:1.

U nastavku, Škotlanđanin je uzeo servis Špancu u trećem setu, ali je Almagro odmah uzvratio.

Najzad, Marej je u 11. gemu stigao do novog brejka, koji mu je trasirao put ka trijumfu...

U polufinalu, igraće sa boljim iz meča Conga – Berdih.