2148 pregleda 0 komentar(a)
Cicipas, Foto: AP
Ažurirano: 20.12.2019. 16:18h

Stefanos Cicipas je dobio prvi veliki meč u novoj sezoni, doduše, nezvaničan, i spriječio okršaj dva najbolja tenisera današnjice.

Grčki teniser je u polufinalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju savladao Novaka Đokovića sa 2:1 (3:6, 7:6, 6:4).

Dobar tenis odigrala su dva asa, Đoković dominirao u prvom setu, a u drugom se izvukao iz izgubljene pozicije.

Cicipas je vodio 5:1, da bi mu Novak dva puta oduzeo servis i do 5:5, zatim i do taj-brejka.

Mladi Grk je, ipak, uspio da izjednači – 7:4.

Treći set je Cicipas otvorio brejkom, a zatim sačuvao dvije brejk lopte kod vođstva od 2:1, da bi pri rezultatu 4:2 imao dvije šanse da na servis rivala definitivno riješi meč.

Đoković je ostao u igri, ali za razliku od drugog seta nije uspio da se izvuče...

Cicipas će u finalu igrati sa pobjednikom meča Rafael Nadal – Karen Hačanov.