Đoković savladao Tima i plasirao se u finale Madrida

2904 pregleda 3 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.05.2019. 19:06h

Sprski teniser, Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Madridu.

Đoković je danas poslije velike borbe i dva taj-brejka savladao Dominika Tim sa 2:0 (7:6, 7:6), poslije dva sata i 25 minuta igre.

Prvi set počeo je u znaku Dominika Tima - Austrijanac je prvi stigao do brejka i poveo sa 3:1. Đoković je zatim uzvratio i u šestom gemu oduzeo servis rivalu i izjednačio na 3:3.

Nakon toga oba tenisera čuvala su svoj servis, pa se otišlo u taj-brejk u kojem je dominirao Đoković. Najbolji teniser svijeta taj dio igre riješio je svoju korist sa 7-2 i poveo 1:0 u setovima.

I u drugom setu prvi je do brejka stigao Tim, poveo 4:2, ali je već u narednom gemu izgubio servis i dopustio Đokoviću da izjednači.

Novi brejk viđen je u 11. gemu - ovog puta Đoković je oduzeo servis rivalu, poveo 6:5, ali je popustio kada je trebalo da servira za plasman u finale, što je Tim iskoristio da se vrati u meč i drugi set uvede u taj-brejk, u kojem je Đoković još jednom pokazao klasu za novu pobjedu i veliko finale.

Inače, srpskom teniseru će ovo biti treće finale u glavnom gradu Španije - u prethodna dva izlazio je kao pobjednik.

Rival Đokoviću u finalu u nedjelju biće pobjednik duela Cicipas - Nadal.