Tim dobio dvodnevni maraton sa Đokovićem i izborio drugo uzastopno finale

Tim je slavio 3:2 (6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5)
9218 pregleda 22 komentar(a)
Dominik Tim, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.06.2019. 16:17h

Novak Đoković je zaustavljen, Dominik Tim je ponovo finalista Rolan Garosa, drugu godinu zaredom.

Austrijanac je savladao prvog igrača svijeta u polufinalu, koje je odigrano iz tri dijela i dva puta prekidano zbog kiše, i spriječio ga da drugi put u karijeri bude vlasnik sva četiri Grend slem trofeja.

Tim je slavio 3:2 (6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5).

U dramatičnom petom setu, Đoković je spasao dvije meč lopte na Timov servis, da bi u 12. gemu poklonio brejk i pobjedu rivalu.

Đoković je počeo dobro drugi dio borbe, vratio brejk minusa sa kojim je ušao u nastavak meča, činilo se da je u boljem ritmu od rivala.

Odjednom je, međutim, izgubio i koncentraciju i mirnoću, ušao i u raspravu sa sudijom, njegovi udarci nisu bili dovoljno dobri za Tima.

U 12. gemu trećeg seta, koji je trajao više od 10 minuta, Đoković je spasao tri set lopte, ali ne i četvrtu – 7:5.

Četvrti set je bio pun brejkova, jedan više – tri – napravio je srpski teniser, koji je u tom setu imao samo šest neiznuđenih grešaka.

U petom je Tim dominirao, fizički je bio jači, raznovrsniji, više je rizikovao i poveo 4:1.

U šestom gemu imao je brejk loptu, a nakon što se Đoković izvukao, otvorilo se nebo nad Parizom.

Novi prekid je trajao više od sat, a Đoković ušao spreman, vratio brejk i dobio nadu u preokret.

Kod vođstva Tima od 4:3, prvi igrač svijeta je odigrao užasan gem, poklonio četiri poena rivalu.

Izgledalo je da je potpisao kapitulaciju, posebno kada je Tim došao do dvije set lopte.

Kraj je, ipak, bio još daleko, novi brejk, nova drama – 5:5, 6:5 za Tima i kraj u narednom gemu.

Tim je izborio duel sa Rafaelom Nadalom, od koga je prošle godine izgubio u borbi za trofej, a Đoković prekinuo niz od 26 pobjeda na najvećim turnirima.