Jadran lako protiv Duizburga, sa Grcima za 1. mjesto

Jadran Carine, Foto: PVK Jadran
Ažurirano: 14.10.2016. 19:52h

Prva prepreka u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona je bila laka i preskočena je bez problema - vaterpolisti Jadran Carina su bez ikakvih poteškoća savladali autsajdera grupe Duizburg na svom bazenu sa 12:4 i napravili odličnu uvertiru pred sjutrašnji duel sa Vuljagmenijem, koji bi mogao da riješi pitanje osvajača 1. mjesta.

Tim Vladimira Gojkovića je odlično počeo meč sa Njemcima i poveo 3:0, da bi prvi gol za goste dao Gilbert Šimanksi poslije 10 i po minuta igre.

Momci sa Škvera su odmah odgovorili novom serijom 3:0, koju je zaključio Danijl Merkulov za 6:1.

Rekordnih devet razlike (11:2) je dostignuto pet minuta i 39 sekundi prije kraja, kada je izuzetno talentovani Rus dao svoj drugi gol.

U prvom meču dana, Vuljagmeni je sa 11:10 savladao Hanover, za koji je Aleksandar Radović dao pet, a Darko Brguljan tri gola.

Jadran Carine - Duizburg 12:4 (2:0, 5:2, 3:0, 2:2)

Herceg Novi - Bazen Jadran. Gledalaca: 400. Sudije: Kolombo (Italija) i Petik (Mađarska).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 3, Popadić 1, Kovačić 2, Vidović 1, Merkulov 2, Banićević, Spaić 2, Radović, Petković, Gardašević 1, Moskov, Šćepanović.

Duizburg: Šenkel, Ajdner, Hulman, Real, Ilinger, Šimanksi 2, Kalberg, Meler 1, Šmelenkamp, Šiler 1, Obšernikat, Bakulo, Hans.