Crna Gora ubjedljiva protiv Francuske

Bilo je 13:9 za tim Vladimira Gojkovića
253 pregleda 0 komentar(a)
Pogodio šest puta: Aleksandar Ivović

Crnogorski vaterpolisti nisu imali problema da dođu do druge pobjede u kvalifikacionoj grupi Svjetske lige.

Bila je to utakmica u kojoj "ajkule" nisu imale pravo na grešku u borbi za prvo mjesto i trijumf je stigao, uz male poteškoće u prvih desetak minuta - savladana je Francuska u Troi rezultatom 13:9.

Naš tim je prvi put na meču počeo tek sredinom druge četvrtine kada je bilo 3:2.

Francuska je potom poravnala na 3:3, nakon čega je sve u bazenu "Šartro" bilo u znaku aktuelnog šampiona Svjetske lige.

Serijom 5:0 Crna Gora je povela 8:3, domaćin je imao kratak nalet kada je prišao na minsu tri (8:5) i tu se zaustavio.

Tako je drugi poraz tima koji vodi naš stručnjak Nenad Vukanić u grupi (nakon što je bolja bila Italija) bio neizbježan...

"Možemo da budemo zadovoljni igrom. Tri četvrtine je to bilo na dobrom nivou, prije svega u defanzivi. U početku smo imali dosta promašaja, bila je loša realizacija igrača više. Držali smo utakmicu odbranom. Kasnije je proradio napad... Znali smo da je važna utakmica, i taj pristup je donio kvalitet", rekao je selektor Vladimir Gojković.

Crna Gora je ovom pobjedom preuzela prvo mjesto u grupi C, ima pet bodova, jedan više od Italijana.

Upravo su "azuri" naredni rival izabranika Vladimira Gojkovića - taj duel je na programu 29. januara u Italiji.

"To je meč koji može da donese prvo mmjesto u grupi. Još uvijek ne znamo ko je domaćin finalnog turnira, ako to bude Francuska, onda iz naše grupe ide samo jedna selekcija", dodao je Gojković.

FRANCUSKA - CRNA GORA 9:13 (2:2, 1:3, 2:4, 4:4)

Troa - Bazen “Šartro”. Gledalaca: 800. Sudije: Blašković (Hrvatska), Budramis (Grčka).

Francuska: Duboa, Sodadje, Bašelije, Marion-Verno 1, Kac, Komet, Kruzija 1, Izdinjski 2, Marzuki 2, Kanone 1, Vanpeperštret, Verno 2, Fontani.

Crna Gora: Lazović, Brguljan, Drašković, Petković 2, Vidović 1, Radović 1, Sarić, Đurđić, Ivović 6, Spaić, Popadić, Murišić 3, Kandić.