Remi Crne Gore u derbiju sa Italijom

Crna Gora na startu vodila, ali su Italijani preokrenuli i tokom većeg dijela imali prednost. Na kraju oba tima mogla do pobjede
10 komentar(a)
Juniorska vaterpolo reprezentacija, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 26.08.2016. 21:05h

Crna Gora je bila blizu poraza, pa nadomak pobjede, a na kraju je remizirala - derbi protiv Italije na startu Svjetskog prvenstva za juniore završen je rezultatom 15:15.

Italija je na startu posljednje četvrtine imala četiri gola prednosti (13:9), da bi nešto više od minut prije naš tim izjednačio na 13:13.

Potom je Italija opet povela, a 40 sekundi prija kraja domaćin opet izjednačio.

U posljednjih 30 sekundi italijani su ušli nakon tajm-auta, ali su sudije odlučile da dosude kontrafaul.

Bila je to prilika koju ljevoruki Aleksa Ukropina nije propustio, postigao je četvrti gol, ali je na drugoj strani ipak uzvratio fenomenalni Manci, svojim sedmim pogotkom.

Do kraja je bilo ostalo osam sekundi, premalo da bi se nešto uradilo, pa je derbi prvog kola Svjettskog prvenstva za juniore u Podgorici završen remijem.

Italija - Crna Gora 15:15

Podgorica - Bazen SC "Morača". Gledalaca: 1.000. Sudije: Golikov (Rusija), Tojgarli (Turska). Igrač više: Itaija 7-4 , Crna Gora 14-8. Rezultat po četvrtinama: 1:3, 4:2, 7:4, 3:6.

ITALIJA: Nikozija, Bavijera 1, Gavaci1 , Navara, Gvidi, Makjoni 1, Pjombo 1, Manci 7, Novara 1, Di Martire 3, De Mikelis (11 odbrana).

CRNA GORA: Tešanović (šest odbrana), Franeta 2, Ćetković 2, Saveljić 1, Matković, Dragović 1, Ukropina 4, Mijušković 1, Radović 3, Banićević 1, Krivokapić.