Jadran propustio šansu da pobijedi Špandau

90 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Ukropina, Primorac - Jadran, Foto: Foto "Vijesti"
Ažurirano: 16.04.2016. 18:30h

Jadran ni nakon osam kola u Ligi šampiona nema pobjedu, a bio je nikad bliže da upiše trijumf - Novljani su upisali treći remi u grupi, ovog puta protiv Špandaua (9:9).

Teško da je tim Vladimira Gojkovića zadovoljan nakon ovog meča, jer je četiri minuta prije kraja vodio sa 9:6.

Ipak, Njemci su izbjegli poraz, a bod im je donio Francuz Mehdi Marzuki koji je pogodak za remi postigao 43 sekunde prije kraja.

Jadran je samo jednom bio u minusu u Berlinu, i to na startu, a prvi put je do tri gola prednosti stigao sredinom posljednje četvrtine kada je pogodio Đuro Radović za 8:5.

Kada je Stefan Vidović zatresao mrežu domaćina za 9:6 na tačno četiri minuta prije kraja činilo se da je trijumf blizu...

Radović, Vidović i Aleksa Ukropina su postigli po dva gola za Jadran, a po jedan Vlado Popadić, Željko Kovačić i Stefan Pješivac.

Kod domaćina, četiri gola je dao Marzuki, a jedan manje Hrvat Mateo Ćuk.

Špandau - Jadran Carine 9:9 (1:2, 2:2, 2:2, 4:3)

Berlin - Bazen "Šeneberg". Sudije: Korizna (Poljska), Ahladiotis (Grčka).

Špandau: Bakša, Sodadije, Šlanštet 1, Ćuk 3, Projs, Jingling, Marzuki 4, Hembi, Štam 1, Eler, Restović, Kipers, Hene.

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 2, Popadić 1, Kovačić 1, Vidović 2, Spaić, Banićević, Porobić, Radović 2, Ranđić, Petrovski, Pješivac 1, Popović.