Odličan početak Gojkovića, Crna Gora ubjedljiva protiv Španije

79 pregleda 15 komentar(a)
Aleksandar Radović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 20.10.2015. 17:33h

Sve je na debiju Vladimira Gojkovića bilo kako treba - i igra crnogorske reprezentacije u oba pravca i rezultat koji je u specifičnom trenutku za naš vaterpolo vjerovatno i najbitniji.

"Ajkule" su savladale Špance sa 11:6, nakon što su gotovo u tri četvrtine dominirale, ali i imale prazan hod u drugoj dionici koji sigurno ne žele da ponove u budućnosti.

"Izuzetno je važno što smo startovali pobjedom, jer je ovo novi ciklus i nova sezona, a znamo koliko je bitna, jer će brzo Evropsko prvenstvo i borba za Olimpijske igre. Imali smo samo dva dana za pripreme i sve zasluge idu igračima. Svi su imali veliku želju, desio se pad u drugoj četvrtini, ali je golman bio dobar, da bismo u trećoj i četvrtoj dobrim šutevima iz spoljne linije riješili pitanje pobjednika", rekao je Gojković.

U situaciji kada je Miloš Šćepanović raspoložen na golu (imao 10 odbrana), kada Nikola Janović i Aleksandar Radović torpeduju gol protivnika iz svih pozicija, Španija nije imala šansi.

Crna Gora je utakmicu otvorila furiozno, pogodila je prva četiri šuta (Filip Klikovac, Aleksandar Radović, Nikola Janović i Aleksandar Ivović) i povela sa 4:1, ali je pomenuti pad u igri u drugoj četvrtini učinio da gosti krenu i početkom trećeg dijela igre priđu na minus jedan kada je pogodio Gonsalo Ećenike (5:4).

Tada kao da se upalila lampica u igri naše reprezentacije - napad je opet krenuo, razigrali su se Janović i Radović, i Crna Gora je otišla na, u tom trenutku, najveću razliku (8:4).

Onda se znalo da bodovi ostaju u Igalu, Crna Gora je potom imala i velikih šest golova prednosti, pa je Gojkovićev debi mogao da se ocijeni visokom ocjenom.

Organizacija utakmice, međutim, nije, jer u drugoj četvrtini je viđen prekid desetak minuta jer se pokvario semafor.

"Volio bih da budemo prepoznatljivi po odbrani, jer to sistem naše škole vaterpola, koji se primjenjuje godina i uvijek je cilj da primamo što manje golova. A mislim da imamo dosta potencijala u napadu, u ovom meču smo bili oslabljeni neigranjem dva igrača (Mlađan Janović i Darko Brguljan), pa su neki iznijeli veći teret i ponavljam čestitke idu njima", istakao je Gojković.

0:57 min Bah 11:6 - igrač više

Crna Gora – Španija 11:6 (4:1, 1:2, 2:1, 4:2)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Gledalaca: 600. Sudije: Vojevodin (Rusija), Uz (Turska). Igrač više: Crna Gora 6 (4), Španija 9 (3). Peterci: Crna Gora 1 (1), Španija 1 (1).

Crna Gora: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković, Čučković, Vidović, Radović 4, Đurđić, Janović 4, Ivović 2, Vukčević, Klikovac 1, Jokić, Šćepanović (10 odbrana).

Španija: Munaris, Bah 1, Roka, Molina 1, Mingel 1, Širanji, Espanjol 1, Alarkon, Fernandes, Maljarać 1, Ećenike 1, Ljoret (pet odbrana).